Działalność Spółki

INFORMACJE OGÓLNE

Profil Działalności

Render Cube to działające od 2012 r. studio, które z początku skupiało się na outsourcingu artystycznym i realizacji projektów dla globalnych podmiotów m.in. CD Projekt, Techland, Platige Image. Wraz z nabywaniem doświadczenia firma rozpoczęła prace nad własnymi tytułami i w 2018 r. samodzielnie wydała swoją pierwszą grę – Monster League.

17 września 2020 r. na platformie Steam, w ramach Early Access, ukazała się gra Medieval Dynasty, która jest hybrydą gatunkową łączącą elementy survivalu, symulatora, RPG i strategii, a 23 września 2021r. tytuł opuścił formułę Early Access i zadebiutował w pełnej wersji. Gra została entuzjastycznie przyjęta przez graczy uzyskując ponad 90% pozytywnych recenzji z ponad 22.000  opinii na platformie Steam. Od dnia premiery w Early Access sprzedaż gry Medieval Dynasty przekroczyła 750.000 sztuk, a poziom zapisów  na liście życzeń na platformie Steam wynosi ponad 1 mln.

W skład zespołu Render Cube wchodzi 19 osób. Studio posiada wszystkich niezbędnych specjalistów potrzebnych do produkcji gier, dodatkowo poprzez współpracę z globalnym wydawcą Toplitz Productions, wspierane jest marketingowo oraz sprzedażowo.

Opis Rynku

Rynek gier wideo to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów rozrywki na świecie. Stale rośnie jego popularność nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale coraz częściej wśród ludzi dorosłych i starszych.

Według raportów Newzoo, rynek gier wideo przekroczy próg 200 mld USD w 2023 roku. Na rok 2021 wynosi 175,8 mld USD według analityków.

Liczba graczy w roku 2021 wynosi około 2,96 mld, a do 2024 roku według szacunków, powinna zwiększyć się do 3,32 mld.

Scroll to top